Piórnik nowoczesnego nauczyciela - praca w chmurze



Tematyka szkolenia
-       Narzędzia wspomagające pracę grupową na plikach - Dropbox, Dysk Google, One Drive,
-       Narzędzia do zarządzania zakładkami – Delicious, Diigo,
-       Narzędzia do przechowywania notatek – Evernote, Google Keep,
-       Wykonywanie zrzutów ekranu i nagrywanie screencastów – Jing, Screencast-o-matic, lub inne,

Adresaci szkolenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy nauczycieli, którzy mają zbyt mało czasu, zbyt wiele zadań, którzy pracują w zespołach, grupach, projektach. Nauczycieli, którzy chcieliby wykorzystać dostępne za darmo narzędzia aby skuteczniej, szybciej i bezpieczniej wykonywać swoją pracę.

Opis szkolenia
Czego chyba żaden nauczyciel nie lubi? - Papierologii.
Czego każdemu nauczycielowi brakuje? - Czasu.
W ramach szkolenia zaprezentujemy narzędzia, które pomagają radzić sobie z plikami, papierkami, wersjami dokumentów, pracą grupową nad jednym dokumentem, itp.
Zaprezentujemy narzędzia, dzięki którym oszczędzamy czas. Czasu nie da się kupić ale da się go lepiej wykorzystać. Pokażemy narzędzia, których sami na co dzień używamy, bez których nie bardzo wyobrażamy sobie dzisiaj pracę.
Czas szkolenia
3h warsztatów oraz 20 godzin realizowanych online 

Informacje dodatkoweSzkolenie będzie realizowane zarówno w pracowni komputerowej lub stacjonarnych warsztatach jak i na platformie MOODLE.

Zakładane efekty szkolenia
Uczestnicy szkolenia zostaną wyposażeni w zestaw darmowych narzędzi ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków. Mamy nadzieję, że na skutek szkolenia uczestnicy będą lepiej zarządzać swoim czasem, sprawniej i efektywniej wykonywać pracę, bezpiecznie i kompetentnie pracować w grupie z wykorzystanie nowoczesnych narzędzi internetowych.

Informacja o prowadzącym szkolenie
Dorota Morawska-Walasek - z wykształcenia, ale również zgodnie z zamiłowaniem, nauczyciel języka angielskiego. Od początku pracy zawodowej związana z Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie, gdzie m.in. opracowuje i wdraża nowe programy z wykorzystaniem e-learningu oraz prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania platformy Moodle oraz narzędzi web 2.0 w nauczaniu.
Autorka wielu kursów i materiałów elektronicznych, metodyk nauczania zdalnego. Koordynator kilku międzynarodowych projektów związanych z wykorzystaniem technologii w nauczaniu. Certyfikowany Metodyk Zdalnego Nauczania (SEA).

Tomasz Walasek - pracuje na Politechnice Częstochowskiej oraz w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie – organizując e-nauczanie. Od wielu lat wspiera nauczycieli i wykładowców w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Miłośnik i pasjonat e-nauczania. Autor dziesiątek kursów e-learningowych, wielu artykułów i wystąpień konferencyjnych poświęconych e-nauczaniu. Certyfikowany e-Nauczyciel oraz Metodyk Zdalnego Nauczania (SEA).Organizator Polskiego MoodleMoot.


W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących szkolenia, wyliczenia ceny szkolenia oraz ustalenia szczegółów organizacyjnych prosimy o kontakt z konsultantem za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego w prawej kolumnie strony lub kontakt telefoniczny pod numerem 607934216.