Wideokonferencje i webinary – wirtualne spotkania



Tematyka szkolenia
-       Omówienie i wybór sprzętu do wideokonferencji,
-       Przygotowanie i udział w wideokonferencji,
-       Prezentacja dostępnego oprogramowania – WizIQ, CleckMeeting, Google Hangout, Skype…
-       Przygotowanie check-listy, czyli o czym pamiętać przed i w czasie wideokonferencji,
-       Samodzielne ustawienie i prowadzenie wirtualnego spotkania.

Adresaci szkolenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy nauczycieli, którzy planują wziąć udział lub prowadzić wideokonferencje lub webinary.

Opis szkolenia
Nie ma wątpliwości, że żadne wirtualne spotkania przy kamerze i monitorze nie zastąpi wypitej wspólnie kawy i spędzonego razem czasu. A jednak czasami, z różnych względów, nie jest możliwe spotkać się w „realu” i trzeba poszukać alternatywnych rozwiązań. Nie zawsze telefon wystarczy. Pokażemy jak przygotować i poprowadzić wirtualne spotkanie, omówimy potrzeby sprzęt i oprogramowanie – oczywiście skupimy się na narzędziach darmowych lub bardzo tanich.

Czas szkolenia
3h wideokonferencji oraz 20 godzin realizowanych online 

Informacje dodatkowe
Szkolenie będzie realizowane zarówno w pracowni komputerowej lub stacjonarnych warsztatach jak i na platformie MOODLE.

Zakładane efekty szkolenia
Uczestnicy szkolenia będą potrafili aktywnie uczestniczyć w wideokonferencji. Będą potrafili utworzyć wirtualne spotkanie i je poprowadzić.

Informacja o prowadzącym szkolenie
Dorota Morawska-Walasek - z wykształcenia, ale również zgodnie z zamiłowaniem, nauczyciel języka angielskiego. Od początku pracy zawodowej związana z Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie, gdzie m.in. opracowuje i wdraża nowe programy z wykorzystaniem e-learningu oraz prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania platformy Moodle oraz narzędzi web 2.0 w nauczaniu.
Autorka wielu kursów i materiałów elektronicznych, metodyk nauczania zdalnego. Koordynator kilku międzynarodowych projektów związanych z wykorzystaniem technologii w nauczaniu. Certyfikowany Metodyk Zdalnego Nauczania (SEA).

Tomasz Walasek - pracuje na Politechnice Częstochowskiej oraz w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie – organizując e-nauczanie. Od wielu lat wspiera nauczycieli i wykładowców w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Miłośnik i pasjonat e-nauczania. Autor dziesiątek kursów e-learningowych, wielu artykułów i wystąpień konferencyjnych poświęconych e-nauczaniu. Certyfikowany e-Nauczyciel oraz Metodyk Zdalnego Nauczania (SEA).Organizator Polskiego MoodleMoot.


W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących szkolenia, wyliczenia ceny szkolenia oraz ustalenia szczegółów organizacyjnych prosimy o kontakt z konsultantem za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego w prawej kolumnie strony lub kontakt telefoniczny pod numerem 607934216.